1 - 3.07.2016 Wielkie Wędrowanie VI

Zapraszamy do więcia udziału w VI Wielkim Wędrowaniu z Gildią Przewodników Sudeckich. Co roku w pierwszy weekend lipca na rynku zbiera się duża liczba fanów wędrówek, spacerów, krajoznawstwa i regionalizmu z Jeleniej Góry, Dolnego Śląka, Polski i Świata. W tym roku niemal cała trasa będzie wiodła jednym z najwspanialszych szlaków w Sudetach, szlakiem dr Mieczysława Orłowicza. Jak zwykle start o godzinie 18:00 z pięknego rynku w urokliwej Jeleniej Górze, a koniec w okolicach Wałbrzycha. Więcej szczegółów w krótce w kolejnych postach, zdradzimy jednak, że na początku odbędzie się średniowieczna rozprawa,z cyklu jak można było stracić głowę nie tylko dla księżniczki :) Zapraszamy więc do zapisów na naszej stronie facebookowej oraz na kontakt@gildia-przewodnicy.pl. Osoba odpowiedzialna za organizację: Gracjan Kielijański tel.519 811 869

Jak zgłaszamy uczestnictwo??
Wysyłamy maila na kontakt@gildia-przewodnicy.pl i wpisujemy: Imię Nazwisko, miasto, wiek, telefon kontaktowy

3 - 5.07.2015 Wielkie Wędrowanie V

Zapraszamy do więcia udziału w Jubileuszowym V Wielkim Wędrowaniu z Gildią Przewodników Sudeckich. Co roku w pierwszy weekend lipca na rynku zbiera się duża liczba fanów wędrówek, spacerów, krajoznawstwa i regionalizmu z Jeleniej Góry, Dolnego Śląka, Polski i Świata. Tym razem trasa również nie zawiedzie. Wybraliśmy tereny rzadko uczęszczane przez szeregowych turystów a stanowiące swoisty rarytas dla każdego kto lubi urokliwe zakamarki małych miejscowości. Odwiedzimy osady ukryte w Górach Kaczawskich, które istnieją od XIII wieku, a wspomnieniem po tamtych czasach są wspaniałe kościoły inkastelowane. Uchylając rąbka tajemnicy podpowiemy, że rozpoczniemy wędrówkę od polowania na jelenia, a w krótce po tym zawędrujemy do malowniczego Siedlęcina gdzie księżna w swojej Wieży przygotowała dla Was niespodziankę. Zapraszamy więc do zapisów na naszej stronie facebookowej oraz na kontakt@gildia-przewodnicy.pl.

Will Erich Peuckert - Nasz Patron

Will-Erich Peuckert (11 maja 1895 – 25 października 1969) należał do grona niezwykłych postaci, które przyciągnęły Karkonosze i Góry Izerskie.

„[...] większego Ślązaka niż on nie spotkałem w całym swoim życiu” – tak rozpoczynał charakterystykę postaci W.-E. Peuckerta z okazji sześćdziesiątej rocznicy jego urodzin Gerhart Pohl, sekretarz i, jak o sobie mawiał, „giermek” Gerharta Hauptmanna.